RMCF0603FT10K0 Stackpole
RMCF0603FT10K0 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT10K0
Part Number RMCF0603FT10K0
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT10K0
Datasheet download RMCF0603FT10K0.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT10K0
RMCF0603FT10K0 Specifications
Part Number RMCF0603FT10K0
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 10 kOhm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm