CRCW120642K2FKEA Vishay
CRCW120642K2FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120642K2FKEA
Part Number CRCW120642K2FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 42.2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120642K2FKEA
Datasheet download CRCW120642K2FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW120642K2FKEA
CRCW120642K2FKEA Specifications
Part Number CRCW120642K2FKEA
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 42.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm