MCR006YRTJ224 ROHM
MCR006YRTJ224 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ224
Part Number MCR006YRTJ224
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 220K Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ224
Datasheet download MCR006YRTJ224.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ224
MCR006YRTJ224 Specifications
Part Number MCR006YRTJ224
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 220 kOhm
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm