ERJ1GEF5113C Panasonic
ERJ1GEF5113C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEF5113C
Part Number ERJ1GEF5113C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 511K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEF5113C
Datasheet download ERJ1GEF5113C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEF5113C
ERJ1GEF5113C Specifications
Part Number ERJ1GEF5113C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Resistance Value 511 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm