RCWL0603R680JNEA Vishay
RCWL0603R680JNEA Images
Please contact us for more photos of RCWL0603R680JNEA
Part Number RCWL0603R680JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RCWL0603R680JNEA
Datasheet download RCWL0603R680JNEA.pdf
Request Quotation for RCWL0603R680JNEA
RCWL0603R680JNEA Specifications
Part Number RCWL0603R680JNEA
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 680 MOhm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Package Type SMD
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm