MMA02040C1152FB300 Vishay
MMA02040C1152FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1152FB300
Part Number MMA02040C1152FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 11.5K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1152FB300
Datasheet download MMA02040C1152FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1152FB300
MMA02040C1152FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1152FB300
Resistance Value 11.5 kOhm
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 1406
Mounting Surface Mount
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm