RMCF0603FT287K Stackpole
RMCF0603FT287K Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT287K
Part Number RMCF0603FT287K
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 287K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT287K
Datasheet download RMCF0603FT287K.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT287K
RMCF0603FT287K Specifications
Part Number RMCF0603FT287K
Lead Finish Matte Tin
Resistance Value 287 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm