ERA2AED750X Panasonic
ERA2AED750X Images
Please contact us for more photos of ERA2AED750X
Part Number ERA2AED750X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 75 Ohm 0.5% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AED750X
Datasheet download ERA2AED750X.pdf
Request Quotation for ERA2AED750X
ERA2AED750X Specifications
Part Number ERA2AED750X
Tolerance 0.5 %
Case Size 0402
Resistance Value 75 Ohm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm