AMK063C6223KP-F TAIYO YUDEN
AMK063C6223KP-F Images
Please contact us for more photos of AMK063C6223KP-F
Part Number AMK063C6223KP-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 4V X6S 10% SMD 0201 105\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level AMK063C6223KP-F
Datasheet download AMK063C6223KP-F.pdf
Request Quotation for AMK063C6223KP-F
AMK063C6223KP-F Specifications
Part Number AMK063C6223KP-F
Construction Flat
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Case Style Ceramic Chip
Mounting Surface Mount
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 4 V
Operating Temperature -55 to 105 °C
Capacitance Value 0.022 uF
Package/Case 0201
Failure Rate
Military Standard
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Dielectric X6S
Tolerance 10 %
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm