CBC2518T2R2M TAIYO YUDEN
CBC2518T2R2M Images
Please contact us for more photos of CBC2518T2R2M
Part Number CBC2518T2R2M
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.1A 1007 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CBC2518T2R2M
Datasheet download CBC2518T2R2M.pdf
Request Quotation for CBC2518T2R2M
CBC2518T2R2M Specifications
Part Number CBC2518T2R2M
Operating Temperature -40 to 105 °C
Test Frequency 7.96 MHz
Rad Hard No
Product Dimensions 2.7 x 2 x 2 mm
Package/Case 1007
Technology Wirewound
Tolerance 20 %
Product Depth 2 mm
Product Height 2 mm
Product Length 2.7 mm