| Part Number | CBMF1608T2R2M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 773130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 560mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CBMF1608T2R2M |
| Datasheet download |
| Part Number | CBMF1608T2R2M |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Product Dimensions | 1.8 x 1 x 1 mm |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 1.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-CBMF1608T2R2M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 10 Ohm 100MHz 8A 0603 T R Download PDF datasheet for HI0603V100R-10D1.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Shielded Wirewound 39uH 10% 1KHz Ferrite 354mA 1812 T R Download PDF datasheet for SP1812R-393K.pdf |
|
KEMET | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 5.8A Plastic T R Download PDF datasheet for MPLCH0740L4R7.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RNP-100NC.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for L-14W6N8JV4E.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.4A T R Download PDF datasheet for UP2-101-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028-2R2Y.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 215nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP1007R2-R22-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 33nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q33NJT02.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 3.6A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127NP-220MC.pdf |