SD6030-221-R Eaton
SD6030-221-R Images
Please contact us for more photos of SD6030-221-R
Part Number SD6030-221-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz Ferrite 500mA T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level SD6030-221-R
Datasheet download SD6030-221-R.pdf
Request Quotation for SD6030-221-R
SD6030-221-R Specifications
Part Number SD6030-221-R
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 125 °C
Protection Style Shielded
Test Frequency 100 kHz
Type Power
Tolerance 30 %
Technology Wirewound
Package/Case 6 X 6 X 3
Product Dimensions 6 x 6 x 3 mm
Core Material Ferrite
Max Processing Temp 260
Product Depth 6 mm
Product Height 3 mm
Product Length 6 mm