EMK063BJ473KP-F TAIYO YUDEN
EMK063BJ473KP-F Images
Please contact us for more photos of EMK063BJ473KP-F
Part Number EMK063BJ473KP-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 16V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMK063BJ473KP-F
Datasheet download EMK063BJ473KP-F.pdf
Request Quotation for EMK063BJ473KP-F
EMK063BJ473KP-F Specifications
Part Number EMK063BJ473KP-F
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Package/Case 0201
Tolerance 10 %
Capacitance Value 0.047 uF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X5R
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Construction Flat
Rad Hard No
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3
Supplier Package 0201
Voltage(DC) 16 V
Case Size 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm