12063D106MAT2A AVX
12063D106MAT2A Images
Please contact us for more photos of 12063D106MAT2A
Part Number 12063D106MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 12063D106MAT2A
Datasheet download 12063D106MAT2A.pdf
Request Quotation for 12063D106MAT2A
12063D106MAT2A Specifications
Part Number 12063D106MAT2A
Capacitance Value 10 uF
Case Size 1206
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Dielectric X5R
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.78 mm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.78(Max) mm
Product Length 3.2 mm