EMK212F105ZG-T TAIYO YUDEN
EMK212F105ZG-T Images
Please contact us for more photos of EMK212F105ZG-T
Part Number EMK212F105ZG-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMK212F105ZG-T
Datasheet download EMK212F105ZG-T.pdf
Request Quotation for EMK212F105ZG-T
EMK212F105ZG-T Specifications
Part Number EMK212F105ZG-T
Package/Case 0805
Tolerance -20 to 80 %
Construction Flat
Capacitance Value 1 uF
Voltage(DC) 16 V
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Nickel
Operating Temperature -30 to 85 °C
Dielectric Y5V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm