| Part Number | FBMH1608HM151-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 580510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 150Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FBMH1608HM151-T |
| Datasheet download |
| Part Number | FBMH1608HM151-T |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Tolerance | 25 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-FBMH1608HM151-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 470Ohm 100MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for HZ0805G471R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.7A T R Download PDF datasheet for SRN6045-8R2Y.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 10uH 20% 4A 2826 T R Download PDF datasheet for ASPI-0630LR-100M-T15.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.5A T R Download PDF datasheet for P0770.472NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRU1028-6R8Y.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for MG1608-121Y.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R23-R.pdf |
|
Eaton | IND HC 3.3UH 16A MOLDED 2 PADS SMT Download PDF datasheet for HCM1104-3R3-R.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Wirewound 100uH 20% 100KHz 340mA 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R101MDWIT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1.9uH 20% 100KHz 12.4A T R Download PDF datasheet for HC8-1R9-R.pdf |