GMK316B7105KL-T TAIYO YUDEN
GMK316B7105KL-T Images
Please contact us for more photos of GMK316B7105KL-T
Part Number GMK316B7105KL-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 35V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GMK316B7105KL-T
Datasheet download GMK316B7105KL-T.pdf
Request Quotation for GMK316B7105KL-T
GMK316B7105KL-T Specifications
Part Number GMK316B7105KL-T
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Size 1206
Package/Case 1206
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 1 uF
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Nickel
Voltage(DC) 35 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm