| Part Number | HK100556NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 205020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 220mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK100556NJ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK100556NJ-T |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK100556NJ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SRR1208-100ML.pdf |
|
Sumida | POWER IND. 10UH 30% 29MOHM 4A SMD - |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 3.3nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 190mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN3N3B02D.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for HZ0805D102R-10.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Powdered Iron 4A T R Download PDF datasheet for HCM1103-150-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA5040S1R5NT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for CPL-2-50TR-R.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Power Shielded 10uH 30% Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for 1676948-1.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2.2A T R Download PDF datasheet for P1169.333NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 220mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for HK21254N7S-TV.pdf |