HMK325B7105KN-T TAIYO YUDEN
HMK325B7105KN-T Images
Please contact us for more photos of HMK325B7105KN-T
Part Number HMK325B7105KN-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level HMK325B7105KN-T
Datasheet download HMK325B7105KN-T.pdf
Request Quotation for HMK325B7105KN-T
HMK325B7105KN-T Specifications
Part Number HMK325B7105KN-T
Capacitance Value 1 uF
Package/Case 1210
Case Size 1210
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 100 V
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.9 mm
Max Processing Temp 260
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Dielectric X7R
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.9 mm
Product Length 3.2 mm