1210YD226MAT2A AVX
1210YD226MAT2A Images
Please contact us for more photos of 1210YD226MAT2A
Part Number 1210YD226MAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 1210YD226MAT2A
Datasheet download 1210YD226MAT2A.pdf
Request Quotation for 1210YD226MAT2A
1210YD226MAT2A Specifications
Part Number 1210YD226MAT2A
Voltage(DC) 16 V
Package/Case 1210
Case Size 1210
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 2.79 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Capacitance Value 22 uF
Construction Flat
Operating Temperature -55 to 85 °C
Dielectric X5R
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.79(Max) mm
Product Length 3.2 mm