06031A100JAT2A AVX
06031A100JAT2A Images
Please contact us for more photos of 06031A100JAT2A
Part Number 06031A100JAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 10pF \u00b15% Commercial 7\"T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 06031A100JAT2A
Datasheet download 06031A100JAT2A.pdf
Request Quotation for 06031A100JAT2A
06031A100JAT2A Specifications
Part Number 06031A100JAT2A
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 100 V
Construction Flat
Package/Case 0603
Case Size 0603
Capacitance Value 10 pF
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.9 mm
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
MSL Level 1
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Dielectric C0G
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.9(Max) mm
Product Length 1.6 mm