| Part Number | LMK105B7104KV-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 670630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | CAP, MLCC, 0402, 10V, X7R, 0.1UF 10%, T&R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK105B7104KV-F |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK105B7104KV-F |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Termination Style | Wraparound |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Tolerance | 10 % |
| Construction | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dielectric | X7R |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Family | M |
| Case Size | 0402 |
| Package/Case | 0402 |
| Packaging | Paper Tape and Reel |
| Lead Free | Yes |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK105B7104KV-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for TMK316AB7106KLHT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% SMD 0402 Paper T R Download PDF datasheet for 04023C103KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 330pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71H331KA01D.pdf |
|
TDK | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 0.5pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C1608C0G1H100DT.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL21B102KBANNNC.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for K103K10X7RF5UH5.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 330pF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C331K1RAC7800.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C476M9PAC7800-1KREELS.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0805S103K1RAC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0033uF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for C322C332J1G5TA7301.pdf |