| Part Number | LMK107BBJ106MAHT |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 341630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 10V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK107BBJ106MAHT |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK107BBJ106MAHT |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Case Size | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 0603 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Supplier Package | 0603 |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Dielectric | X5R |
| Termination Style | Wraparound |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Tolerance | 20 % |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK107BBJ106MAHT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805ZC106KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C103K5RAC7867.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.033uF 1500V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C333KFRACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 18125C475KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 560pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C561J5GAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 75pF 50V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035A750FAT2A.pdf |
|
AVX | Cap SMD \"U\" Series Low ESR 0603 200V C0G (NP0) 2.7pF \u00b10.1pF for Comm RF \u00b5Wave Apps Ni Sn Plated 7\"T R Download PDF datasheet for 06032U2R7BAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for 08055A681JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 47pF 50V C0G 2% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025A470GAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 2% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A221GAT2A.pdf |