| Part Number | NRS3015T1R5NNGH |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 690310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 1.82A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS3015T1R5NNGH |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS3015T1R5NNGH |
|---|---|
| Max Processing Temp | 250 |
| Tolerance | 30 % |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 3 x 3 x 1.5(Max) |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 3 X 3 X 1.5(Max) |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1.5(Max) mm |
| Product Length | 3 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS3015T1R5NNGH |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 6.9A T R - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.2A 1515 T R Download PDF datasheet for IFSC1515AHER220M01.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 390uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 80mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-391JL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 13.1Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR5018-101Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 100uH 20% 100KHz 600mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH101M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz Ferrite 6.45A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-120MC.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 10 Ohm 100MHz 8A 0603 T R Download PDF datasheet for HI0603V100R-10D1.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 5.6uH 20% 100KHz 1.8A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH5R6M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1206-221KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 1.4uH 30% 100KHz 11A T R Download PDF datasheet for P1170.142NLT.pdf |