| Part Number | SD3114-1R0-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 423670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.6A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SD3114-1R0-R |
| Datasheet download |
| Part Number | SD3114-1R0-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.1 x 3.1 x 1.4 mm |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 1212 |
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ferrite |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 3.1 mm |
| Product Height | 1.4 mm |
| Product Length | 3.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-SD3114-1R0-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N0SMT.pdf |
|
TDK | Ind 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1333-K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8030T 6R8MJGJ.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 120nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR12G01.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 17.5A T R Download PDF datasheet for PG0871.102NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-4R7M.pdf |
|
Eaton | IND FP1012V1-R150-R SMT 2PADS - |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 500mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH470M.pdf |
|
Eaton | IND, FLAT PAC, 150NH, 47A,2 PADS, SMT - |
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 220uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH43MN221K03L.pdf |