| Part Number | QMK432B7474KM-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 502040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | QMK432B7474KM-T |
| Datasheet download |
| Part Number | QMK432B7474KM-T |
|---|---|
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Package/Case | 1812 |
| Case Size | 1812 |
| Dielectric | X7R |
| Product Dimensions | 4.5 x 3.2 x 2.5 mm |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Tolerance | 10 % |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-QMK432B7474KM-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C224KAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 22uF 10V X5R 20% SMD 1206 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for LMK316ABJ226ML-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for LMK105BJ225MV-F.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.047uF 16V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for EMK063BJ473KP-F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 200pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM2165C1H201JA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055A100JAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCGMK325AB7106KM-P MLCC X7R 10UF Download PDF datasheet for GMK325AB7106KM-P.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 220pF 2000V C0G 5% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C221JGGAC TU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0603ZD475KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06033C473KAT2A.pdf |