TMK105B7103KV-F TAIYO YUDEN
TMK105B7103KV-F Images
Please contact us for more photos of TMK105B7103KV-F
Part Number TMK105B7103KV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK105B7103KV-F
Datasheet download TMK105B7103KV-F.pdf
Request Quotation for TMK105B7103KV-F
TMK105B7103KV-F Specifications
Part Number TMK105B7103KV-F
Dielectric X7R
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.01 uF
Rad Hard No
Package/Case 0402
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm