TMK105BJ103KP-F TAIYO YUDEN
TMK105BJ103KP-F Images
Please contact us for more photos of TMK105BJ103KP-F
Part Number TMK105BJ103KP-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.01uF 25V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK105BJ103KP-F
Datasheet download TMK105BJ103KP-F.pdf
Request Quotation for TMK105BJ103KP-F
TMK105BJ103KP-F Specifications
Part Number TMK105BJ103KP-F
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0402
Lead Finish Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 0.01 uF
Dielectric X5R
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Package/Case 0402
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Operating Temperature -55 to 85 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm