TMK212BBJ106KGHT TAIYO YUDEN
TMK212BBJ106KGHT Images
Please contact us for more photos of TMK212BBJ106KGHT
Part Number TMK212BBJ106KGHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK212BBJ106KGHT
Datasheet download TMK212BBJ106KGHT.pdf
Request Quotation for TMK212BBJ106KGHT
TMK212BBJ106KGHT Specifications
Part Number TMK212BBJ106KGHT
Pin Count 2
Package/Case 0805
Operating Temperature -55 to 85 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25
Case Size 0805
Termination Style Wraparound
Voltage(DC) 25 V
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 10 %
Dielectric X5R
Supplier Package 0805
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 10 uF
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm