TMK316AB7106KL-T TAIYO YUDEN
TMK316AB7106KL-T Images
Please contact us for more photos of TMK316AB7106KL-T
Part Number TMK316AB7106KL-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK316AB7106KL-T
Datasheet download TMK316AB7106KL-T.pdf
Request Quotation for TMK316AB7106KL-T
TMK316AB7106KL-T Specifications
Part Number TMK316AB7106KL-T
Package/Case 1206
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 10 uF
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Voltage(DC) 25 V
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm