| Part Number | TMK316B7106KL-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 619570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 10uF 25V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TMK316B7106KL-T |
| Datasheet download |
| Part Number | TMK316B7106KL-T |
|---|---|
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 1206 |
| Pin Count | 2 |
| Termination Style | Wraparound |
| Case Size | 1206 |
| Construction | Flat |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Package/Case | 1206 |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-TMK316B7106KL-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | AVXSR212A221JARTR1-NR RA LEAD MLC NPO 22 Download PDF datasheet for SR212A221JARTR1-NR.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 47uF 16V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for EMK325BJ476MM-T.pdf |
|
KEMET | CAP 0.047UF 100VDC X7R 10% SMD 0805 Download PDF datasheet for C0805C473K1RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 27pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03CG270J25AH.pdf |
|
Johanson Dielectic | Cap Ceramic 0.047uF 100V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 101X18W473MV4E.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 22pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0603NPO220J50TRPF.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% SMD 1210 FlexiTerm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1210GC102KAZ1A.pdf |
|
Murata Manufacturing | MURGCM21BR71H103KA37D X7R, 0805, 50V, 0. - |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1210ZC106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.012uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08055A123JAT2A.pdf |