GRM21BR71A475KA73L Murata Manufacturing
GRM21BR71A475KA73L Images
Please contact us for more photos of GRM21BR71A475KA73L
Part Number GRM21BR71A475KA73L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 4.7uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM21BR71A475KA73L
Datasheet download GRM21BR71A475KA73L.pdf
Request Quotation for GRM21BR71A475KA73L
GRM21BR71A475KA73L Specifications
Part Number GRM21BR71A475KA73L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 4.7 uF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Voltage(DC) 10 V
Dielectric X7R
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm