CL21A106KAFN3NE Samsung Electro-Mechanics
CL21A106KAFN3NE Images
Please contact us for more photos of CL21A106KAFN3NE
Part Number CL21A106KAFN3NE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed Plastic T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21A106KAFN3NE
Datasheet download CL21A106KAFN3NE.pdf
Request Quotation for CL21A106KAFN3NE
CL21A106KAFN3NE Specifications
Part Number CL21A106KAFN3NE
Construction Flat
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 10 uF
Voltage(DC) 25 V
Dielectric X5R
Supplier Package 0805
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Operating Temperature -55 to 85 °C
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm