02016G103ZAT2A AVX
02016G103ZAT2A Images
Please contact us for more photos of 02016G103ZAT2A
Part Number 02016G103ZAT2A
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 6.3Vdc Y5V Dielectric 10000pF +80 -20% \u00f87\"T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 02016G103ZAT2A
Datasheet download 02016G103ZAT2A.pdf
Request Quotation for 02016G103ZAT2A
02016G103ZAT2A Specifications
Part Number 02016G103ZAT2A
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.33 mm