| Part Number | UMK105B7222KVHF |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 664120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK105B7222KVHF |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK105B7222KVHF |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Capacitance Value | 0.0022 uF |
| Case Size | 0402 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | 0402 |
| Package/Case | 0402 |
| Dielectric | X7R |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Termination Style | Wraparound |
| Construction | Flat |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK105B7222KVHF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | CAP 10UF 25VDC Z6S 20% SMD 0805 EMBOSSED TAPE Download PDF datasheet for GRM21BC81E106ME11L.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 68pF \u00b15% Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A680JAT2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for EMK212B7105KG-T=HY.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0082uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023C822KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 100V C0G 10% SMD 0805 (0.01%FR) 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for CDR31BP221BKWR.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL21B102KBANFNC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM2195C2A102JA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053C104KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603X104K5RAC7867.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C320C272J1G5TA.pdf |