UMK105CG2R7CV-F TAIYO YUDEN
UMK105CG2R7CV-F Images
Please contact us for more photos of UMK105CG2R7CV-F
Part Number UMK105CG2R7CV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.7pF 50V C0G 0.25% SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK105CG2R7CV-F
Datasheet download UMK105CG2R7CV-F.pdf
Request Quotation for UMK105CG2R7CV-F
UMK105CG2R7CV-F Specifications
Part Number UMK105CG2R7CV-F
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Case Style Ceramic Chip
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Termination Style Wraparound
Dielectric X5R
Capacitance Value 2.7 pF
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Tolerance 0.25 %
Pin Count 2
Package/Case 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm