UMK212B7104KG-T TAIYO YUDEN
UMK212B7104KG-T Images
Please contact us for more photos of UMK212B7104KG-T
Part Number UMK212B7104KG-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK212B7104KG-T
Datasheet download UMK212B7104KG-T.pdf
Request Quotation for UMK212B7104KG-T
UMK212B7104KG-T Specifications
Part Number UMK212B7104KG-T
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Nickel
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 0.1 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm