| Part Number | UMK325B7475KMHP |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 739280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 4.7uF 50V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK325B7475KMHP |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK325B7475KMHP |
|---|---|
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 10 % |
| Case Size | 1210 |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 1210 |
| Termination Style | Wraparound |
| Supplier Package | 1210 |
| Capacitance Value | 4.7 uF |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK325B7475KMHP |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R 10% SMD 1206 Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C102KDRACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 4V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM105X5R106M04AT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12062A221JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C472K4T2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0402C103K4RACAUTO.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% SMD 1210 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1210Y334KXBAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.012uF 50V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C123JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 560pF 100V X7R 10% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA101C561KAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C102KAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 18pF 50V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0805A180GXACW1BC.pdf |