| Part Number | JMK063ABJ105MP-F |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 163170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK063ABJ105MP-F |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK063ABJ105MP-F |
|---|---|
| Case Style | Ceramic Chip |
| Termination Style | Wraparound |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Case Size | 0201 |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Dielectric | X5R |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Pin Count | 2 |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Rad Hard | No |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Package/Case | 0201 |
| Supplier Package | 0201 |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK063ABJ105MP-F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 25V X7R 20% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08053C224MAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 5% SMD 0805 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ0805Y104JXAAT44.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C102JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 25V Y5V -20% to 80% SMD 0603 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM105Y5V104Z25AT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TMK325B7225KH-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM155R71H102KA01D.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C225K8RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0012uF 100V C0G 5% Axial 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA201A122JAA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 1uF 25V X5R 10% SMD 0603 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM105X5R105K25AT.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.018uF 50V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0805C183J5RAC7800.pdf |