| Part Number | B32522C3105K189 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Quantity in stock | 757140 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 1uF 250V PET 10% (18 X 8.5 X 14.5mm) Radial 15mm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | B32522C3105K189 |
| Datasheet download |
| Part Number | B32522C3105K189 |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Voltage(AC) | 160 V |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 18 x 8.5 x 14.5 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Seated Plane Height | 14.5 mm |
| Package/Case | 18(Max) X 8.5(Max) X 14.5(Max) |
| Dielectric | PET |
| Lead Pitch For Radial | 15 mm |
| Product Depth | 8.5(Max) mm |
| Product Height | 14.5(Max) mm |
| Product Length | 18(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-B32522C3105K189 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | SIEB32021A3472M 30 FILM CAP, Y2 CAP, 4.7 Download PDF datasheet for B32021A3472M 30.pdf |
|
TDK | Cap Film 10uF 630V PP 10% (42 X 28 X 42.5mm) Radial 0.0057 Ohm 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32676G6106K.pdf |
|
KEMET | FILM CAPACITORS 500VAC 40UF 5% ,ROHS - |
|
KEMET | Cap Film 0.33uF 560V PP 20% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for R46KN3330DQN0M.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.022uF 800V PP 3% (15.7 X 7.1 X 11.5mm) Radial 12.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWH8223HA.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 630V PET 10% (31 X 12.5 X 21.9mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE6105KF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (23 X 14.5 X 21.5mm) Radial 20mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF4474JB.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.33uF 160V PP 1% (8 X 19mm) Axial 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for MKP 1839-433-161.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.01uF 760V PP 20% (10 X 4 X 8mm) Radial 7.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for PHE840MK5100MK01R17.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.22uF 310VAC PP 20% (17.5 X 7 X 13.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233920224.pdf |