B43310A9338M000 TDK
B43310A9338M000 Images
Please contact us for more photos of B43310A9338M000
Part Number B43310A9338M000
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 3300uF 400V 20% (64.3 X 115mm) Screw Terminal Aluminum Cylindrical Can 0.058 Ohm 8500mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level B43310A9338M000
Datasheet download B43310A9338M000.pdf
Request Quotation for B43310A9338M000
B43310A9338M000 Specifications
Part Number B43310A9338M000
Operating Temperature -25 to 85 °C
Capacitance Value 3300 uF
Voltage(DC) 400 V
Ripple Current 8500 mA
Tolerance 20 %
Leakage Current 10560@5Min uA
Equivalent Series Resistance 0.058 Ohm