B72225T4351K101 TDK
B72225T4351K101 Images
Please contact us for more photos of B72225T4351K101
Part Number B72225T4351K101
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MOV 350VAC 460VDC 20000A 560V Pin Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level B72225T4351K101
Datasheet download B72225T4351K101.pdf
Request Quotation for B72225T4351K101
B72225T4351K101 Specifications
Part Number B72225T4351K101
Tolerance Voltage 10 %
Technology Metal Oxide
Operating Temperature -40 to 85 °C
ESD Protection No
Maximum Surge Current 20000
Clamping Current 150
Max Processing Temp 255
Lead Style Pin
Varistor Voltage 560 V
Rad Hard No
Product Dimensions 30.2 x 11.2 x 35.2 mm
Lead Finish Tin
Capacitance Value 750 pF
Product Depth 11.2 mm
Product Height 35.2 mm
Product Length 30.2 mm