CPF0402B200KE TE Connectivity
CPF0402B200KE Images
Please contact us for more photos of CPF0402B200KE
Part Number CPF0402B200KE
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 200K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CPF0402B200KE
Datasheet download CPF0402B200KE.pdf
Request Quotation for CPF0402B200KE
CPF0402B200KE Specifications
Part Number CPF0402B200KE
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Supplier Package 0402
Resistance Value 200 kOhm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm