TL3AR005F TE Connectivity
TL3AR005F Images
Please contact us for more photos of TL3AR005F
Part Number TL3AR005F
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Foil 2512 0.005 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TL3AR005F
Datasheet download TL3AR005F.pdf
Request Quotation for TL3AR005F
TL3AR005F Specifications
Part Number TL3AR005F
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Operating Temperature -65 to 170 °C
Case Size 2512
Max Processing Temp 245|260
Case Style Molded
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Resistance Value 5 MOhm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm