| Part Number | TPS65192RHDR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 739080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LCD DRVR 30V 28-Pin VQFN EP T R |
| Category | Displays Components |
| Family | LCD Driver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TPS65192RHDR |
| Datasheet download |
| Part Number | TPS65192RHDR |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 12 to 38 V |
| Maximum Power Dissipation | 3570 mW |
| Maximum Supply Current | 3 mA |
| Rad Hard | No |
| Family | TPS65192 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package | 28VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-TPS65192RHDR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | LCD DRVR 5V 80-Pin SQFP - |
|
NXP | LCD DRVR 20DIGIT 2.5V 3.3V 5V 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCF85176T 1,118.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65145PWP.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 2.5V 3.3V 5V DIE Waffle Download PDF datasheet for PCF8576DU 2DA 2,026.pdf |
|
ON Semiconductor | LCD DRVR 3.3V 5V 100-Pin QIP-E Tray Download PDF datasheet for LC79431KNE-E.pdf |
|
ROHM | LCD DRVR 3.3V 5V 64-Pin VQFP T R Download PDF datasheet for BU9799KV-E2.pdf |
|
ON Semiconductor | LCD DRVR 3.3V 5V 100-Pin QIP-E Tray Download PDF datasheet for LC79401KNE-E.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 4DIGIT 3.3V 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PCF8553DTT AJ.pdf |
|
Texas Instruments | LCD DRVR 3.3V 5V 24-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS65100PWPR.pdf |
|
NXP | LCD DRVR 12DIGIT 3.3V 5V 40-Pin VSO T R Download PDF datasheet for PCF8566T 1,118-XYZ.pdf |