| Part Number | ILD223T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 704010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Optocoupler DC-IN 2-CH Darlington DC-OUT 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Optoelectronics |
| Family | OptoCouplers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ILD223T |
| Datasheet download |
| Part Number | ILD223T |
|---|---|
| Input Type | DC |
| Output Type | DC |
| Max Processing Temp | 260 |
| Minimum Isolation Voltage | 4000 |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 1000 |
| Maximum Forward Voltage | 1.3 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Operating Temperature | -55 to 100 °C |
| Maximum Input Current | 30 mA |
| Maximum Power Dissipation | 250 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.55 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 30 V |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Maximum Reverse Voltage | 6 |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-ILD223T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Optocoupler DC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin SOIC N Box Download PDF datasheet for MOCD208M.pdf |
|
Vishay | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SOP Download PDF datasheet for VOL618A-3T.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler Download PDF datasheet for TLP185(GB-TPLSE(O.pdf |
|
Broadcom | OPTOCOUPL LOGIC-OUT OPEN COLLECTOR DC-IN 1CH 8PDIP - |
|
Broadcom | Optocoupler DC-IN 2-CH Darlington With Base DC-OUT 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for HCPL-0731-000E.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 600VDRM 6-Pin PDIP SMD White T R Download PDF datasheet for MOC3052SR2VM.pdf |
|
Broadcom | Optocoupler Logic-Out Totem-Pole DC-IN 2-CH 8-Pin SO T R Download PDF datasheet for ACPL-064L-500E.pdf |
|
Vishay | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD Tube Download PDF datasheet for SFH6186-4.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler DC-IN 1-CH DC-OUT 4-Pin SO Download PDF datasheet for TLP183(TPL,E(T.pdf |
|
Broadcom | OptoCoupler 1-CH 8-Pin SO T R Download PDF datasheet for ACNT-H61L-500E.pdf |