| Part Number | 293D106X0035C2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 147510 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 10uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D106X0035C2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D106X0035C2TE3 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 6 x 3.2 x 2.5 mm |
| Case Code | C |
| Polarity | Polar |
| MSL Level | 1 |
| Case Style | Molded |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Package/Case | 6032-28,C |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Case Size | 6032-28 |
| Type | Flat |
| Voltage(DC) | 35 V |
| Failure Rate | |
| Tolerance | 20 % |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Leakage Current | |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D106X0035C2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Tant Solid 47uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for 293D476X9020D2TE3.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 10V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491A226M010AT.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 15uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 293D156X9016B2TE3.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 15uF 10V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 593D156X9010A2TE3.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 T R Download PDF datasheet for TPSC107K010P0200.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 15uF 25V D 10% (7.3mm X 4.3mm X 2.8mm) SMD 7343-31 1 Ohm 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CWR11KH156KCA.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 470uF 2.5V D2E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343,D2E 0.007 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 2R5TPE470M7.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 4.7uF 35V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC475M035RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 25V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.09 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCJB106M025R0090.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 470uF 6.3V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.03 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T510X477M006ATE030.pdf |