| Part Number | 593D476X9020E2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 191210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 47uF 20V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 593D476X9020E2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 593D476X9020E2TE3 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 4 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Voltage(DC) | 20 V |
| Type | Flat |
| MSL Level | 1 |
| Case Size | 7343-43 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 7343-43,E |
| Capacitance Value | 47 uF |
| Dissipation Factor | |
| Failure Rate | |
| Military Standard | |
| Leakage Current | |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 10 % |
| Equivalent Series Resistance | |
| Case Code | E |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-593D476X9020E2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491C106M025AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 150uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1.3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC157M006RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V N CASE 20% (7.3 x 4.3 x 2.8mm) SMD 7343-30 0.1Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for F911C107MNCAJ6.pdf |
|
KEMET | KEMT520V337M2R5ATE0092478 Cap.KO V Case Download PDF datasheet for T520V337M2R5ATE0092478.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 1.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD106K025SNJ.pdf |
|
Vishay | HIGH-SPEED (DDH) GAALAS CHIP IN N-SIDE - |
|
Vishay | Cap Tant Solid 6.8uF 35V H CASE 10% (7.24 X 3.81 X 2.79mm) SMD (0.01%FR) 1.3 Ohm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for CWR06MC685KR.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 2.2uF 10V S CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.2mm) SMD 3216-12 12 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJS225K010RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D107K010AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 25V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for T491D106K025AT.pdf |