| Part Number | 594D107X0025R2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 237270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 100uF 25V R CASE 20% (7.2 X 6 X 3.5mm) SMD T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 594D107X0025R2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 594D107X0025R2T |
|---|---|
| Polarity | Polar |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Conformal Coated |
| Case Code | R |
| Tolerance | 20 % |
| Leakage Current | 25 uA |
| MSL Level | 2a |
| Equivalent Series Resistance | 0.09 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 7.2 x 6 x 3.5 mm |
| Max Processing Temp | 245|250 to 260 |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Dissipation Factor | 8 % |
| Package/Case | R |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 7.2(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-594D107X0025R2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 10V R CASE 20% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) SMD 2012-12 3.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TLJR336M010R3500S.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 150uF 6.3V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.025 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 6TPE150MAPB.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE107K016R0100V.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 2.2uF 35V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 4.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJB225M035RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.085 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD107M020R0085.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 6.3V R CASE 10% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) SMD 2012-12 1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSR106K006R1000.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 10uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3C106K025C0600.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 10uF 63V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3E106M063C0600.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.7 X 1.4mm) SMD T R Download PDF datasheet for F951C226MAAAQ2.pdf |
|
KEMET | 33.0UF 10.0V Download PDF datasheet for T491B336M010AT4053.pdf |