| Part Number | 594D127X0020R2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 415550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 120uF 20V R CASE 20% (7.2 X 6 X 3.5mm) SMD 0.08 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 594D127X0020R2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 594D127X0020R2T |
|---|---|
| Polarity | Polar |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Conformal Coated |
| Case Code | R |
| Tolerance | 20 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Voltage(DC) | 20 V |
| MSL Level | 2a |
| Capacitance Value | 120 uF |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 7.2 x 6 x 3.5 mm |
| Max Processing Temp | 245|250 to 260 |
| Construction | Flat |
| Equivalent Series Resistance | 0.08 Ohm |
| Leakage Current | 24 uA |
| Dissipation Factor | 8 % |
| Package/Case | R |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 7.2(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-594D127X0020R2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 330uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D337M010AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 47uF 6.3V P CASE 20% (2 X 1.25 X 1mm) SMD 2012-10 0.015 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T529P476M006AAE150.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 150uF 10V D3L CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343,D3L 0.04 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 10TPB150ML.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD226K020RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 6.3V S CASE 20% (2 X 1.25 X 0.8mm) SMD 2012 0.2 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for F380J476MSA.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 25V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491C226M025AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 10V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJY107M010RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 20V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491B226K020AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 0.33uF 50V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 10 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491B334M050AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 150uF 6.3V M CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.5mm) SMD 3528-15 0.07 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520M157M006ATE070.pdf |